Адрес: 423751, РТ, Актанышский район, с. Такталачук, ул. Школьная, д. 26

Новости Такталачукской ООШ

Йомгаклау әңгәмәсе - 2022/Итоговое собеседование- 2022

Опубликовано: 10.02.2022

9 нчы февраль көнне Такталачык төп гомуми белем бирү мәктәбендә йомагаклау әңгәмәсе оештырылды.  Бу имтихан 9 нчы сыйныф укучыларына  БДИда катнашу мөмкинлеге бирә. Укучылар әңгәмә барышында сайлап алынган тема буенча үз фикерен белдерергә тиеш. Шулай ук укучыларның төрле темаларга аралашу, диалог төзү, сәнгатьле итеп текст уку осталыклары тикшерелә.

9 февраля в Такталачукской ООШ ученики сдавали итоговое собеседование, Которое дает право участвовать в ОГЭ. Ученики должны показать умение вести диалог, выразительно читать текст, пересказывать его.