С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Актанышский
  • Школы

Адрес: 423751, РТ, Актанышский район, с. Такталачук, ул. Школьная, д. 26
Телефон:
E-Mail: Stak.akt@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Такталачукская ООШ"
Руководитель: Хазиев Алмаз Саяпович

Новости Такталачукской ООШ

9 декабрь- Геройлар көне/ День героев Отечества

Опубликовано: 09.12.2021

2007 елның 26 январендә Россия Федерациясенең Дәүләт Думасы “Геройлар көне” исемле истәлекле дата кертергә тәкъдим итте, әлеге закон проектына РФ презеденты В.В.Путин 28 февральдә кул куйды. Шул көннән башлап безнең илдә әлеге истәлекле дата билгеләп үтелә.Бу көн юкка гына сайлап алынмаган. 1917 елга кадәрле 9 декабрьдә Георгий ордены кавалерларын хөрмәтләп искә алганнар. Хәзерге вакытта исә Советлар Союзы геройларын, Социалистик Хезмәт геройларын, Россия геройларын , Изге Георгий һәм Дан ордены кавалерларын котлыйлар. Әлеге истәлекле дата уңаеннан тарих укытучысы Газетдинова А.А. дәресләрдә укучылар белән информацион блок әзерләде.

День Героев Отечества отмечается ежегодно 9 декабря. Эта дата установлена Федеральным законом Российской Федерации от 28 февраля 2007 года № 22-ФЗ "О внесении изменения в статью 1-1 Федерального закона "О днях воинской славы и памятных датах России".