Адрес: 423751, РТ, Актанышский район, с. Такталачук, ул. Школьная, д. 26

Новости Такталачукской ООШ

Халыкара Җир Көне/ Международный День Земли

Опубликовано: 22.04.2021

Укучыларда Җир Көне турында гомуми күзаллаулар булдыру, экологик белемнәрен киңәйтү, тирәнәйтү, төрле экологик ситуацияләрдән чыгу күнекмәләрен үстерү, тере табигатьнең барлык компонентлары арасындагы үзара бәйләнешне һәм үзара бер-берсенә бәйлелекне күрә белү күнекмәләрен үстерү, табигатькә гуманлы мөнәсәбәт, Җирдәге барлык тереклеккә җаваплылык хисләре тәрбияләү максатыннан, Халыкара Җир Көне уңаеннан,  биология укытучысы Губаева И.Р.  5-6 классларда тематик чара оештырды.

22 апреля вся планета отмечает праздник-ДЕНЬ ЗЕМЛИ. День Земли  — это мероприятия, которые проводятся весной, чтобы  люди стали более внимательными к хрупкой и уязвимой окружающей среде на планете Земля. День Земли — это праздник, который отмечают все люди на Земле.         В День Земли всё население планеты объединяется для защиты окружающей среды.