Адрес: 423751, РТ, Актанышский район, с. Такталачук, ул. Школьная, д. 26

Новости Такталачукской ООШ

"Аҗаган" хәрби-патриотик уены/"Зарница"

Опубликовано: 15.04.2021

13 апрель  көнне, районда “Аҗаган” хәрби-патриотик уены үткәрелде. Укучылар  строй әзерлеге, егетләр турникта тартылу, кызлар гәүдәне идәннән күтәрү, пневматик мылтыктан ату, автомат сүтеп җыю кебек ярышларда көчләрен сынады. Укучыларга хәрби-патриотик тәрбия бирүгә этәргеч ясаучы мондый уеннар инде күптәннән уздырыла. Укучыларыбыз призлы урыннан беразга гына калышып, 4 нче урынга лаек булдылар.

13 апреля состоялась военно-патриотическая игра "Зарница".