• Актанышский

Адрес: 423751, РТ, Актанышский район, с. Такталачук, ул. Школьная, д. 26
Телефон:
E-Mail: Stak.akt@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Такталачукская ООШ"
Руководитель: Хазиев Алмаз Саяпович

Новости Такталачукской ООШ

Мәктәп волейбол лигасы уеннарына регистрация/«Школьная Волейбольная Лига РТ» сезон 2020/2021 гг

Опубликовано: 14.12.2020

Мәктәп волейбол лигасы уеннарының беренче республика сезонында  барлык шәһәр һәм районнардан 641 мәктәп катнашып,  15000нән артык укучы 2040 матч уйнаган. Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, катнашучылар лигада мәктәп эчендәге этаптан уйный башлый, аннары муниципаль, зона этапларына чыга һәм финалга чыга. Сезон эчендә 900 турнир үткәрелгән.

«Без бу проектны беренче тәҗрибә базасында дәвам итәргә ниятлибез. Шулай итеп, ярышлар уздыру хисабына кызлар да, малайлар да әлеге команда спорт төренә активрак кушылалар. Без спортка, сәламәт яшәү рәвешенә хөрмәт тәрбиялибез, җирле патриотизм тәрбиялибез, балалар башта үз мәктәбебез өчен, аннары үз районы һәм шәһәре өчен республика дәрәҗәсендә чыгыш ясыйлар. Без балаларның үз осталыкларын һәм осталыкларын күрсәтергә тырышуларын күрәбез. Сезгә рәхмәт белдерәм һәм без кызыксынган министрлыклар һәм ТР Волейбол федерациясе арасында яңа дүрт яклы килешүгә кул кую процедурасына керешәбез. Киләсе этап тагын да тыгызрак булыр дип ышанам», - дип өстәде Фәрит Мөхәммәтшин.

Мәктәп волейбол лигасы уеннарының чираттагы сезонына безнең мәктәп укучылары командасы да регистрация үтте.

Активно идет подготовка к реализации проекта «Школьная волейбольная Лига Республики Татарстан» на территории всей республики, налажено взаимодействие между всеми организаторами. Утвержден логотип Школьной волейбольной Лиги РТ, который представляет собой волейбольный мяч, состоящий из паззлов.

Школьная волейбольная Лига РТ будет состоять из четырех этапов: школьного, муниципального, зонального (всего шесть зон) и финального.

Команды, набравшие наибольшее количество баллов на разных этапах, получат волейбольные мячи, спортивную форму с символикой ШВЛ, победителям финального этапа будут вручены Кубки, медали и дипломы. Все эти меры направлены на улучшение материально-технической базы школ для занятия спортом.