• Актанышский

Адрес: 423751, РТ, Актанышский район, с. Такталачук, ул. Школьная, д. 26
Телефон:
E-Mail: Stak.akt@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Такталачукская ООШ"
Руководитель: Хазиев Алмаз Саяпович

Новости Такталачукской ООШ

Россия балалар хәрәкәтенең туган көне/День рождения РДШ

Опубликовано: 29.10.2020

2015нче елның 29нчы октябрендә Россия Президенты Владимир Путин ""Россия укучылары хәрәкәте" Россиякүләм иҗтимагый-дәүләт балалар һәм яшьләр оешмасын булдыру турында"гы Указга кул куйды. Нәкъ менә шушы көн бу әһәмиятле оешманың туган көне булып санала.

Татарстан Республикасы - беренчеләрдән булып субъектта оешманың региональ бүлеген ачу турында карар кабул итүче һәм 50 пилот мәйданчыгын тәкъдим итүче бердән-бер регион.

РУХ туган көнендә һәр пилот мәктәп РУХның рәсми җыры астында массакүләм бию флешмобында катнашты. Балалрның иҗат җимешләрен социаль челтәрләрдә #РДШ, #рдшрт, #минемрдш хештаглары ярдәмендә табарга мөмкин.

Бүген - 29 нчы октябрь көнне әлеге дата уңаеннан укучылар белән классларда чаралар оештырылды.

29 октября 2015 г. президент РФ Владимир Путин подписал указ о создании Общероссийской общественно-государственной детско-юношеской организации «Российское движение школьников». Цель учреждения новой организации – «совершенствование государственной политики в области воспитания подрастающего поколения и содействие формированию личности на основе присущей российскому обществу системы ценностей».