• Актанышский

Адрес: 423751, РТ, Актанышский район, с. Такталачук, ул. Школьная, д. 26
Телефон:
E-Mail: Stak.akt@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Такталачукская ООШ"
Руководитель: Хазиев Алмаз Саяпович

Новости Такталачукской ООШ

Укытучылар көненә багышланган бәйрәм тантанасы

Опубликовано: 29.09.2017

Республикада беренчеләрдән булып безнең районда 28 сентябрь көнне мөгаллимнәрне һөнәри бәйрәмнәре белән тәбрикләү тантанасы уздырылды. Бәйрәм чарасы район мәдәният йортында оештырылды.Бәйрәм чарасында районның иң яхшы укытучылары, тәрбиячеләре, педагогик хезмәт ветераннары РФ Фән һәм Мәгариф Министрлыгының, ТР Фән һәм Мәгариф Министрлыгының, муниципаль район башлыгының һәм район мәгариф идарәсенең Мактау грамоталары, акчалата бүләкләр белән тәбрикләнделәр.Барлык чыгышлар һәм тәбрик сүзләре мәдәният хезмәткәрләре тарафыннан куелган концерт номерлары белән үрелеп барды.Безнең мәктәптән башлангыч сыйныф укытучысы Исламова Алсу Фәнүс кызы Татарстан Республикасы Фән һәм Мәгариф Министрлыгының мактау грамотасы,"Сыйныф җитәкчесе - 2017" һөнәри бәйгесе призеры - башлангыч сыйныф укытучысы Шәемова Зөлфия Фәвәдис кызы, педагог-оештыручы Фазылов Азат Мирас улы район мәгариф бүлегенең мактау грамотасы белән бүләкләнделәр. Бүләкләнү мизгелләреннән соң районыбыз укытучыларына, аларны бәйрәмнәре белән котлап, Татар дәүләт җыр һәм бию ансамбле үз концерт программасын тәкъдим итте. Мондый үзенчәлекле бүләкне мөгаллимнәребезгә район хакимияте ясады.