Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Старокиязлинская основная общеобразовательная школа» Аксубаевского муниципального района РТ

Адрес: 423073, РТ, Аксубаевский район, село. Старые Киязлы, ул.Центральная, д.57
Телефон: +7(843)-444-30-20
E-Mail: stkiyazlysch@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Старокиязлинская ООШ"
Руководитель: Залалтдинов Ильшат Дамирович

МБОУ "Старокиязлинская основная школа"

"Котлы булсын әниләр бәйрәме!"

Опубликовано: 26.11.2021

Һәрберебез өчен нәкъ менә әни-иң кадерле һәм туган кеше. Еш кына ана өлеше җиңел булмый! Әмма бу мәшәкатьләрдән дә кадерлерәк һәм шатлырак бурычлардан дөньяда бернәрсә дә юк.

Һәр елны ноябрьнең соңгы якшәмбесендә билгеләп үтелә торган бәйрәм традициягә әйләнде. Бу бик шәп: әниләребезгә күпме яхшы, игелекле сүзләр әйтсәк тә, моның өчен күпме генә сәбәп уйлап тапмасак та, алар беркайчан да артык булмас.

22 нче ноябрьдән 27 нче ноябрьгә кадәр мәктәптә Әниләр Өчен «әни ишетсен»дигән бәйрәм чаралары узды. Мәктәптә искиткеч матур атмосфера хөкем сөрде. Бәйрәм чараларында 1-9 сыйныф укучылары катнашты.

Һәр сыйныф үзенең котлавын Әзерләде: шигырьләр сөйләделәр, җырлар җырладылар, биеделәр, сценкалар уйнаттылар, видеоклиплар төшерделәр, рәсем ясадылар, һәм болар барысы да яраткан әниләренә багышланды.