С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Старокиязлинская основная общеобразовательная школа» Аксубаевского муниципального района РТ

Адрес: 423073, РТ, Аксубаевский район, село. Старые Киязлы, ул.Центральная, д.57
Телефон: +7(843)-444-30-20
E-Mail: stkiyazlysch@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Старокиязлинская ООШ"
Руководитель: Залалтдинов Ильшат Дамирович

МБОУ "Старокиязлинская основная школа"

С днем Учителя!/ Укытучылар көне белән!

Опубликовано: 13.10.2021

Также в  школе прошёл «День ученического самоуправления» с целью привлечения учащихся к управлению школьной жизнью. Это мероприятие развивает у обучающихся навыки самоуправления, соуправления, воспитывает самостоятельность, ответственное отношение к порученному делу, способствует формированию лидерских качеств, даёт возможность проявить свои организаторские способности и коммуникативные умения. Учащимся 8, 9 класса была предоставлена реальная возможность организовать учебно-воспитательный процесс.  К сегодняшнему дню ребята подошли очень серьезно. Исполняющие обязанности дублёров были распределены заблаговременно из числа учащихся 8-9 классов.Все  учащиеся добросовестно и ответственно отнеслись к своим обязанностям.

5 нче октябрь көнне безнең мәктәптә укытучылар көненә багышланган бәйрәм концерты үткәрелде. Анда 1-9 сыйныф укучылары катнашты.Укучылар яраткан укытучыларына шигырьләр, җырлар багышладылар. Укытучылар һөнәре вәкилләре турында бик күп яхшы сүзләр әйтелде.

Рәхмәт сүзләре, хөрмәт, рәхмәт сүзләре һәм якты көзге чәчәк бәйләмнәре белән укытучылар хезмәте билгеләп үтелде. Алар өчен мәктәп һәм укытучылар турында җырлар, шигырьләр яңгырады, мәктәп тормышыннан юмористик инсценировкалар куелды. Укытучылар һәм укучылар зур эмоциональ заряд һәм үткәрелгән чарадан бик канәгать калдылар.

Шулай ук мәктәптә укучыларны мәктәп тормышы белән идарә итүгә җәлеп итү максатыннан «укучылар үзидарәсе көне " үткәрелде. Бу чара укучыларда үзидарә, үзидарә күнекмәләрен үстерә, мөстәкыйль, үзенә йөкләнгән эшкә җаваплы караш тәрбияли, лидерлык сыйфатларын формалаштыра, үзләренең оештыру сәләтен һәм коммуникатив сәләтләрен күрсәтә. 8, 9 сыйныф укучыларына укыту-тәрбия процессын оештыру мөмкинлеге бирелде. Бүгенге көнгә балалар бик җитди килделәр. Дублерларның вазыйфаларын башкаручы 8-9 сыйныф укучылары арасыннан алдан бүленгән иде.Барлык укучылар да үз вазифаларына намус белән һәм җаваплы карадылар.