Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Старокиязлинская основная общеобразовательная школа» Аксубаевского муниципального района РТ

Адрес: 423073, РТ, Аксубаевский район, село. Старые Киязлы, ул.Центральная, д.57
Телефон: +7(843)-444-30-20
E-Mail: stkiyazlysch@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Старокиязлинская ООШ"
Руководитель: Залалтдинов Ильшат Дамирович

МБОУ "Старокиязлинская основная школа"

День Героев Отечества/ Ватан Геройлары көне

Опубликовано: 08.12.2020

Россиядә Ватан Геройлары көне-илебездә ел саен 9 декабрьдә билгеләп үтелә торган истәлекле дата. 9 декабрь-Россиядә Советлар Союзы Геройларын, Россия Федерациясе Геройларын һәм Изге Георгий ордены, Дан һәм Батырлык ордены кавалерларын хөрмәтлиләр. 8 нче декабрь көнне безнең мәктәп укучылары өчен «Россия өчен, халык өчен һәм бөтен дөнья өчен! " дигән темага сыйныф сәгате үткәрелде.». Бу-чын геройлар, кайвакыт үз гомерләре бәрабәренә безнең бәхетле киләчәк өчен көрәшкән кешеләр бәйрәме. Бу кешеләрнең исемнәрен һәркем белергә, аларның батырлыклары турында сөйләргә, искә алырга һәм укырга тиеш! Чараның төп максаты-укучыларның Ватаныбызның героик битләре турында белемнәрен киңәйтү,патриотизм, гражданлык, Ватаныбызның тарихи үткәненә карата горурлык һәм хөрмәт тәрбияләү.