Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Старокиязлинская основная общеобразовательная школа» Аксубаевского муниципального района РТ

Адрес: 423073, РТ, Аксубаевский район, село. Старые Киязлы, ул.Центральная, д.57
Телефон: +7(843)-444-30-20
E-Mail: stkiyazlysch@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Старокиязлинская ООШ"
Руководитель: Залалтдинов Ильшат Дамирович

МБОУ "Старокиязлинская основная школа"

Классные часы по «Основам безопасности жизнедеятельности»/Тормыш иминлеге нигезләре " буенча сыйныф сәгатьләре

Опубликовано: 07.10.2020

Дәресләрне үткәрү вакытында сыйныф җитәкчеләре янгын куркынычсызлыгы буенча мәгълүмати һәм профилактик эшнең түбәндәге юнәлешләренә игътибар иттеләр:
- безнең илдә янгын сагы» барлыкка килү " турында тарихи мәгълүмат;
- янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен һәм балаларның гомерен һәм сәламәтлеген саклау чараларын өйрәнү, янгын шартларында эшләргә өйрәтү (мамык-марля бәйләвечләреннән файдалану);
- янгынга каршы пропаганда көчәйтү;
- янгын куркынычсызлыгы өлкәсендә балигъ булмаганнарның хокук бозуларын профилактикалау;
- янгын һәм янгын куркынычсызлыгы предметлары белән сак эш итү күнекмәләрен үстерү, янгын сүндерү чараларын куллана белү.;
Дәрес нәтиҗәләре буенча укучылар һәм педагоглар бүген алган белемнәр файдалы һәм актуаль булып тора дигән нәтиҗә ясадылар. Югарыда әйтелгәннәрне анализлап, укучыларның юл хәрәкәте кагыйдәләрен белүләрен куллануда зур кызыксынуын билгеләп үтәсе килә. Үткәрелгән ачык дәресләр балаларга янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен искә төшерергә һәм янгын куркынычсызлыгы хәлләрдә үз-үзеңне тоту күнекмәләрен алырга ярдәм итте.