Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Старокиязлинская основная общеобразовательная школа» Аксубаевского муниципального района РТ

Адрес: 423073, РТ, Аксубаевский район, село. Старые Киязлы, ул.Центральная, д.57
Телефон: +7(843)-444-30-20
E-Mail: stkiyazlysch@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Старокиязлинская ООШ"
Руководитель: Залалтдинов Ильшат Дамирович

МБОУ "Старокиязлинская основная школа"

День матери/ Әниләр бәйрәме

Опубликовано: 30.11.2019

30 ноября в школе прошел праздник, посвященный международному Дню Матери. Школьный зал был полон гостей, среди них - мамы, мамы мам (бабушки), ученики, учителя. Учащиеся 5 класса приветствовали всех гостей и поздравили с праздником. Им удалось создать в зале атмосферу доброжелательности и хорошего настроения.

Праздник выдался, что называется, на славу. Обучающиеся школы подарили, замечательный концерт, который получился особым, действительно ярким и добрым!

Илебездә билгеләп үтелүче күп санлы бәйрәмнәр арасында аерым урын - Әниләр Көне. Бу бәйрәмгә беркем дә битараф кала алмый, бу мәңгелек бәйрәм: һәр кеше өчен буыннан-буынга әни-тормышның иң төп кешесе. Бу көнне Балаларга мәхәббәт, игелек, наз һәм наз бүләк итүче барлык әниләргә дә рәхмәт әйтәсе килә.

30 ноябрь көнне мәктәптә Халыкара Әниләр көненә багышланган бәйрәм узды. Мәктәп залы кунаклар белән шыгрым тулы иде, алар арасында әниләр, әниләр (әбиләр), укучылар, укытучылар бар иде. 5 нче сыйныф укучылары барлык кунакларны сәламләделәр һәм бәйрәм белән котладылар. Алар залда яхшы кәеф һәм дустанә мөнәсәбәт атмосферасы тудыра алды.
Бәйрәм бик күңелле үтте. Мәктәп укучылары искиткеч матур концерт бүләк иттеләр, ул үзенчәлекле, чыннан да, якты һәм игелекле килеп чыкты.