Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Старокиязлинская основная общеобразовательная школа» Аксубаевского муниципального района РТ

Адрес: 423073, РТ, Аксубаевский район, село. Старые Киязлы, ул.Центральная, д.57
Телефон: +7(843)-444-30-20
E-Mail: stkiyazlysch@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Старокиязлинская ООШ"
Руководитель: Залалтдинов Ильшат Дамирович

МБОУ "Старокиязлинская основная школа"

День памяти жертв ДТП/Юл һәлакәтләре корбаннарын искә алу көне

Опубликовано: 18.11.2019

Ел саен, юл-транспорт һәлакәтләрендә зыян күрүчеләрне искә алу көне алдыннан, безнең мәктәптә юл-транспорт һәлакәтләрендә зыян күрүчеләрне искә алу һәм юл хәрәкәте кагыйдәләрен үтәүгә өндәү буенча чаралар үткәрелә. Мәктәп агитбригадасы укучыларга илебез юлларында һәлак булган һәм зыян күргән кешеләрнең кайгылы статистикасы турында сөйләде, Юл йөрү кагыйдәләре турында искә төшерде. Балалар рәсемнәр һәм плакатлар ясадылар. Күп кенә балалар юлларда игътибарлы булырга чакырган машина йөртүчеләргә хатлар яздылар. Чыгыш ахырында юлларда һәлак булганнарны бер минут тынлык белән искә алдылар.