Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Старокиязлинская основная общеобразовательная школа» Аксубаевского муниципального района РТ

Адрес: 423073, РТ, Аксубаевский район, село. Старые Киязлы, ул.Центральная, д.57
Телефон: +7(843)-444-30-20
E-Mail: stkiyazlysch@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Старокиязлинская ООШ"
Руководитель: Залалтдинов Ильшат Дамирович

МБОУ "Старокиязлинская основная школа"

Конкурс рисунков "Берегись пожара!" Янгыннан сак бул! " рәсем бәйгесе"

Опубликовано: 18.09.2019

- Берегись пожаров, предупреждай их! Не бросай горящую спичку! Запомни номер телефона пожарной команды – 01,112! – с такими призывами обратились к обучающимся классные руководители.

А в конкурсе рисунков обучающиеся выразили своё мнение по этому вопросу.

"Янгыннан саклан!«янгын куркынычсызлыгы айлыгы кысаларында Иске Кыязлы төп гомуми белем бирү мәктәбендә башлангыч сыйныф укучылары арасында шундый девиз астында рәсем бәйгесе узды. Конкурс алдыннан сыйныф сәгатьләре үткәрелде, анда 1-4 нче сыйныфларның сыйныф җитәкчеләре янгыннарның халык милкенә ничек зыян китерүе, кешеләр тормышына куркыныч янавы турында сөйләделәр һәм ачык итеп видеоматериал күрсәттеләр. - Янгыннардан саклан, аларны кисәт! Янган шырпыны ташлама! Янгын командасының телефон номерын хәтердә тотыгыз – 01,112! - мондый өндәмәләр белән сыйныф җитәкчеләре укучыларга мөрәҗәгать иттеләр. Ә рәсем конкурсында укучылар бу мәсьәлә буенча үз фикерләрен белдерделәр.