Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Старокиязлинская основная общеобразовательная школа» Аксубаевского муниципального района РТ

Адрес: 423073, РТ, Аксубаевский район, село. Старые Киязлы, ул.Центральная, д.57
Телефон: +7(843)-444-30-20
E-Mail: stkiyazlysch@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Старокиязлинская ООШ"
Руководитель: Залалтдинов Ильшат Дамирович

МБОУ "Старокиязлинская основная школа"

Үзидәрә көне/день самоуправления.

Опубликовано: 05.10.2018

5 нче октябрь иртәсе безнең мәктәптә гади булмаган иртә буларак башланып китте. Әлеге чара тулысынча һәм чын мәгънәсендә үзеңне сынап карау мөмкинлеге бирде. 9 нчы сыйныф укучылары моңа барысы да бик җитди әзерләнделәр. Кадерле укытучыларын алыштырган укучылар үзләрен чын укытучыдай хис иттеләр. Аларга укытучы ролен башкару зур горурлык иде."Үзидарә" иртәсе планеркадан башланды һәм дәресләр тәмамлангач "педсовет" үткәрелде."Директор"- Залалетдинова Ләйсән, "урынбасары" һәм 1 нче сыйныф җитәкчесе -Зайдуллина Сөмбел, 2,3 нче сыйныф җитәкчесе -Магадеева Диана, 4 нче сыйныфныкы- Салахова Гөлназ,5 нче сыйныф җитәкчесе-Валиуллина Диләрә, 6 сыйныф-Медведева Илзинә, 7 нче сыйныф җитәчсесе-Залалетдинова Ләйсән үз фазифаларын бик җитди башкардылар.Молодцы!

Утро 5 октября в нашей школе началось необычно. Мероприятие дало вазможность испытать себя по настоящему. Учащиеся 9 класса очень серьёзно к этому подготовились. Роль "учителя" для них была гордостью. Утро "самоуправления" началось с планерки, в конце уроков прошёл педсовет.  Роля: "директор" -Залалтдинова Ляйсан, "ЗДВР " и классный руководитель  1 классов -Зайдуллина Сюмбуль,  кл.рук 2 и 3 классов- Магадеева Диана, 4 классов-Салахова Гульназ, 5 класс-Валиуллина Диляра, 6 кл-Медведа Ильзина и классный руководитель 7 классов-Залалтдинова Ляйсан.  У них все хорошо получилось.Молодцы!