Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423520, г. Заинск, ул. Ленина, д. 17
Телефон: +7(855)-587-50-08
E-Mail: tatar.cim20762@mail.ru, Gt.Zai@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева»
Руководитель: Мухаметханов Марат Фаимович

Новости МБОУ "Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева"

Опубликовано: 22.02.2024

Ватанны саклаучылар көне уңаеннан, "Битва хоров" һәм "Смотр песни и строя" дигән мәктәпкүләм бәйге узды.
Әлеге конкурста 2-11 сыйныф укучылары катнашты. Һәр сыйныф укытучылар һәм гадел жюри алдында җыр белән сафка басу осталыгын , взвод командирлары төгәл командалар бирү һәм үз сыйныфын смотрда җиңүгә алып бару осталыгын күрсәтте.
Компетентлы жюри команданы түбәндәге номинацияләр буенча бәяләде: стройда дөрес атлау, җыр башкару, смотрда катнашучыларның тышкы кыяфәте, төркем һәм шәхси командаларны үтәүнең төгәллеге бәяләнде.
Бу чара ел саен 23 февраль , Ватанны саклаучылар көне уңаеннан традицион рәвештә уза. Бу патриотик традицияләрнең саклану билгесе.

#Минпросвещения #НавигаторыДетства
#Росдетцентр #НавигаторыДетства16 #НавигаторыРТ #ГодСемьи