Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423520, г. Заинск, ул. Ленина, д. 17
Телефон: +7(855)-587-50-08
E-Mail: tatar.cim20762@mail.ru, Gt.Zai@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева»
Руководитель: Мухаметханов Марат Фаимович

Новости МБОУ "Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева"

"Сәләт-Зәй" Клубы

Опубликовано: 26.09.2022

"Сәләт" мәктәп клубы - Мөмкинлекләр территориясе. Безнең клуб психологик-педагогик, социаль һәм мәдәни проблемаларны хәл итәргә ярдәм итә. Бу-иң киң мәгънәдә танып белү кызыксынуларын үстерү; үз-үзеңне өйрәнү күнекмәләрен үстерү; эстетик хисне үстерү; продуктив иҗади эшчәнлеккә һәм бу өлкәдә үз-үзеңне аңлау күнекмәләренә ихтыяҗны үстерү; шәхеснең социаль һәм психологик адаптациясе; тирән, уңай, продуктив шәхесара аралашуга сәләтне үстерү; үз-үзеңне бәяләү, аның тотрыклылыгын, сыгылмалылыгын, конструктивлыгын арттыру. Югарыда әйтелгәннәрдән мәктәп клубының бурычлары федераль стандарт таләпләренә туры килә, ә нәкъ менә баланың шәхси характеристикаларын үстерүгә юнәлдерелгән дигән нәтиҗә ясарга була. Бүген бездә Данис Мөхәммәтҗанов - Сәләт клубының XIII президенты һәм Рифат Ибраһимов - Сәләт клубының вице-президенты, Сәләт төбәк Клубларының өлкән кураторы булып китте.