Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423520, г. Заинск, ул. Ленина, д. 17
Телефон: +7(855)-587-50-08
E-Mail: tatar.cim20762@mail.ru, Gt.Zai@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева»
Руководитель: Мухаметханов Марат Фаимович

Новости МБОУ "Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева"

Яңа ел могҗизасы

Опубликовано: 22.12.2021

Елның тылсымлы, кабатланмас чоры - кыш! Ул кызыксыну һәм иҗат, фантазия һәм хисләр уята. Ел саен Яңа ел традициясе буенча гимназиядә «Яңа ел могҗизасы»дигән кул эшләнмәләре конкурсы үткәрелә.
Конкурсның максаты-педагогик процесста катнашучыларның иҗади активлыгы, мәктәп учреждениесе һәм гаилә арасындагы элемтәләрне ныгыту өчен кирәкле шартлар тудыру.
Конкурсның бурычлары - бәйрәмчә, яңа ел атмосферасы булдыру һәм балаларны яңа ел эшләнмәләрен ясау буенча иҗат процессына җәлеп итү.
Конкурста төрле яңа ел эшләнмәләре тәкъдим ителде. Төрле материал – мамык һәм агач, тукыма һәм фетр, тозлы камыр, фольга, мишура һәм пенопласт, кәгазь, картон, һава шарлары һ.б. кулланылды. Без конкурста актив катнашкан әти-әниләргә рәхмәтлебез! Катнашучылар мәктәп грамоталары белән бүләкләнде.