Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423520, г. Заинск, ул. Ленина, д. 17
Телефон: +7(855)-587-50-08
E-Mail: tatar.cim20762@mail.ru, Gt.Zai@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева»
Руководитель: Мухаметханов Марат Фаимович

Новости МБОУ "Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева"

«Экстремизмга – юк!» айлыгы

Опубликовано: 03.09.2018

Бүгенге көндә барлык дөнья кешеләре терроризмга каршы көрәштә берләште.

“3 сентябрь – терроризмга каршы көрәш көне”дип билгеләп үтелә. Саннарга күз салсак күпме терроризм афәтләрен күрәбез. Һәр кеше куркыныч хәлләргә юлыкса үзен-үзе саклау чараларын алдан өйрәнергә тиеш. Шул максаттан чыгып,   3 нче сентябрь көнне  “Экстремизмга – юк!” айлыгы кысаларында “Терроризм һәм аның төрләре”, “Без терроризмга каршы!”, “Терроризм гасыр афәте!”  темаларына тәрбия сәгатьләре узды. Сыйныф сәгатьләрендә укучыларга кеше тормышы өчен нинди куркыныч яный һәм аларны белергә кирәклеге аңлатылды.

Көтелмәгән хәлләрдә  югалып калмаска, мондый хәлләр килеп   чыкмасын өчен   барлык кагыйдәләрне белергә  һәм үтәргә тиешлеге аңлатылды.