Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423520, г. Заинск, ул. Ленина, д. 17
Телефон: +7(855)-587-50-08
E-Mail: tatar.cim20762@mail.ru, Gt.Zai@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева»
Руководитель: Мухаметханов Марат Фаимович

Новости МБОУ "Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева"

“Игътибар: юка боз”

Опубликовано: 14.03.2017

Яз җитүгә, һава торышы үзгәрү белән бәйле булган бәхетсезлек очраклары аеруча арта. Юка боз катламы белән капланган республика сулыклары гражданннар һәм балалар өчен куркыныч тудыра. Балалар белән бәхетсезлек очраклары булдырмау йөзеннән  гимназиядә  “Бозда куркынычсызлык кагыйдәләре” кысаларында  “Игътибар: юка боз”  дигән темага сыйныфларда кисәтү дәресләре үтте.Сыйныф сәгатьләрендә бәлага юлыкмас өчен   кагыйдәләр искә төшерелде һәм видеотасма күрсәтелде.Әлеге язма  ярдәмендә укучылар үзләренең куркынычсызлык кагыйдәләре турындагы белемнәрен  ныгыттылар. Бу тема язгы каникуллар җиткән вакытта аеруча актуаль.

Источник: 14.03.2017