Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423520, г. Заинск, ул. Ленина, д. 17
Телефон: +7(855)-587-50-08
E-Mail: tatar.cim20762@mail.ru, Gt.Zai@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева»
Руководитель: Мухаметханов Марат Фаимович

Новости МБОУ "Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева"

Республика олимпиада үзәгендә семинар-киңәшмә

Опубликовано: 06.09.2016

6 нчы сентябрьдә  Казан шәһәренең республика олимпиада үзәге татар теле һәм әдәбияты укытучыларын  «2015-2016 нчы уку елында Республика һәм Бөтенрәсәй олимпиада нәтиҗәләре һәм 2016-2017  нче уку елына олимпиада хәрәкәтенең үсеш перспективалары» дип исемләнгән семинарга җыйды. Әлеге чарада   гимназиянең татар теле һәм әдәбияты укытучысы  Набиуллина З.Г. катнашты. Семинарны олимпиада биремнәрен төзүчеләр һәм тикшерүче галимнәр алып барды. Остазларыбыз үткән елгы олимпиада нәтиҗәләренә анализ ясап, быелгы  уку елында  булачак  яңалыклар,  татар теле һәм  әдәбияты  буенча үткәреләчәк  бюджеттан  тыш  олимпиадалар  исемлеге белән таныштырдылар. Шунысы куанычлы: Зәй районы  узган уку елы нәтиҗәләре буенча  татар әдәбиятыннан иң нәтиҗәле эшләүче районнар исемлегенә кергән. Шулай  ук  эшлекле киңәшмәдә  укытучылар  үзләрен кызыксындырган   сорауларга җаваплар  алдылар, үзара фикер алыштылар.