Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423520, г. Заинск, ул. Ленина, д. 17
Телефон: +7(855)-587-50-08
E-Mail: tatar.cim20762@mail.ru, Gt.Zai@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева»
Руководитель: Мухаметханов Марат Фаимович

Новости МБОУ "Татарская гимназия имени Р.Ш. Фардиева"

Кытай егете белән очрашу

Опубликовано: 02.04.2016

2 нче апрель көнне бүгенге көндә Казан шәһәрендә белем алучы кытай егете Диляр Әсхәр (Чинҗан Кулҗа шәһәреннән) гимназиядә кунакта булды. Ул шәһәребезгә Казанда белем алучы гимназиянең чыгарылыш укучысы Нуретдинов Ринур белән кайткан. Гимназиянең бер төркем укучылары Диляр Әсхәр белән очрашты. Ул чит ил яшьләренең дә  татар телен өйрәнүгә теләкләре барлыгын белдерде. Шул максат белән ул Казан агроинститутына керүен һәм татар телен тирән өйрәнергә теләгәнлеген укучыларыбызга  җиткерде. Очрашу ахырында укучыларыбыз  Диляр Әсхәр белән элемтәне өзмәскә, чит ил гореф-гадәтләре белән танышуны дәвам итәргә дигән фикердә калды.