Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Аксаринская основная общеобразовательная школа" Заинского района

Адрес: 423501, Российская Федерация, Республика Татарстан, Заинский район, с. Аксарино, ул. Школьная, д.4.
Телефон: +7(855)-583-73-34
E-Mail: aksar37@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Аксаринская ООШ" Заинского муниципального района Республики Татарстан
Руководитель: Хасаншин Рафаиль Мунавирович
У нас учатся: обучающихся -30 воспитанников - 4
У нас учат: учителей -8 воспитатель - 1

IV Халыкара татар теле һәм әдәбияты олимпиадасы

Опубликовано: 23.04.2016

Татарстан Республикасы мәгариф һәм фән министрлыгы тарафыннан оештырылган татар теле һәм әдәбияты буенча IY Халыкара олимпиаданың финал ярышлары 19-22 нче апрель көнне Казан шәһәренең  Универсиада авылында  булып узды. Олимпиаданың беренче турында 12 меңгә якын укучы туган телләреннән үз белемнәрен сынап карады. Ә финал ярышларында исә Рәсәй Федерациясенең төрле төбәгеннән һәм 12 чит илдән (Япония, Төркия, Кытай, Бельгия, Финляндия, Канада, Казахстан, һ. б.илләрдән) 500 укучы һәм студент катнашты. Бу зур чарага  районыбыздан бердәнбер мәктәп-Аксар мәктәбе укучылары  катнашуга бәхетенә ирештеләр..8 нче сыйныф кызлары  Нургалина Динара һәм Хабибуллина Айсылу,финал өлешендә   Татарстан Республикасы Премьер-министр урынбасары -мәгариф һәм фән министры Дипломы белән бүләкләнүгә лаек булдылар.

Бүләкләү тантанасы 22нче апрель көнне Муса Җәлил исемендәге опера һәм балет театрында булды. Укучыларны Татарстан Республикасы премьер-министр урынбасары-мәгариф һәм фән министры Э. Н. Фәттахов, Бөтендөнья татар конгрессы башкарма комитеты җитәкчесе Р. Закиров, Дәүләт Советы рәисенең урынбасары Р. Ратникова котлады. Әфарин,кызлар! Булдырасыз!!!