Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №16 с углубленным изучением отдельных предметов Зеленодольского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422545, РТ, Зеленодольский район, г. Зеленодольск, ул. Жукова, д. 9
Телефон: +7(843)713-42-99;+7(843)713-75-04
E-Mail: Shkola.16@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ №16 ЗМР РТ"
Руководитель: Сайфутдинов Рустам Равилевич
Год основания учреждения: 1996

Все школьные новости

”Муса яши безнең йөрәкләрдә.”

Опубликовано: 15.02.2014

Февраль аеның 15ендә Герой-шагыйрь   Муса  Җәлилне искә алу көне була.Шуңа карата  китапханәдә  “Син  һаман да безнең  арада“-дигән китап күргәзмәсе төзелде.Монда шагыйрьңен үз китаплары,Р.Валиеваның”Җәлил турында” китабы,Г.Кашшафның”Муса Җәлил” ,Салават күпере”, “Сабантуй”газетасы белән тулыландырылды. Февраль ае  тулысы  белән  патриотик тәрбиягә багышланды.М.Җәлилнең шигырьләре якты һәм саф тойгылар тәрбияләргә булыша,кешеләрдәге һәм тормыштагы матурлыкны күрергә,шуның өчен көрәшергә чакыра.Җәлилчеләрнең батырлыкларын онытырга һич ярамый.Моның өчен яшь буынга алар турында сөйләргә кирәк. Моны эшләр өчен “Алые паруса” балалар китапханәсеннән  С.Ю. Грирорьева ”Муса  яши безнең йөрәкләрдә” исеме астында чыгыш ясады , презентация күрсәтте. Җәлилнең шигырләре, җырлары яңгырады.
                                                                                     китапханәче  Садриева Д.С.

Источник: МБОУ «Средняя общеобразовательная школа № 16 с углубленным изучением отдельных предметов» Зеленодольского муниципального района РТ