Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №16 с углубленным изучением отдельных предметов Зеленодольского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422545, РТ, Зеленодольский район, г. Зеленодольск, ул. Жукова, д. 9
Телефон: +7(843)713-42-99;+7(843)713-75-04
E-Mail: Shkola.16@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ №16 ЗМР РТ"
Руководитель: Сайфутдинов Рустам Равилевич
Год основания учреждения: 1996

Все школьные новости

День Знаний/ Белем бәйрәме

Опубликовано: 01.09.2021

1 сентября - День знаний! Праздник книг, цветов, друзей, улыбок, света! Двери нашей школы вновь распахнулись, чтобы дать старт новому учебному году!

Бүген, 1 сентябрь, иртәдән бирле кояш елмая. Гүя ул шулай Белем бәйрәмен данлый. Матур бантиклар таккан, ак алъяпкычлар бәйләгән кызлар, кәчтүм-чалбар кигән егетләр бераз дулкынлану белән бәйрәм линейкасына тезелде. Кулларында чәчәк бәйләмнәре, шарлар җилферди. Яннарында яраткан укытучылары. Алар да бүген дулкынлануларын яшермиләр. Өч ай каникуллардан соң, мәктәп бүген янәдән гөр килеп тора. Иң элек чыгарылыш 11 класс укучыларын алкышладылар, аннан соң беренче тапкыр мәктәп бусагасын атлап керүче балаларны каршы алдылар. Тантана матур шигырь  юллары, җырлар белән үрелеп барды. Унберенчеләр быел мәктәптә иң җаваплы укучылар икәннәрен искәрттеләр, беренчегә керүчеләр тырышып укырга сүз бирделәр.

Мәктәп директоры Рөстәм Равилевич укучыларны, укытучыларны, ата-аналарны һәм килгән кунакларны белем бәйрәме белән котлады.

Источник: МБОУ "СОШ № 16 ЗМР РТ"