Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №16 с углубленным изучением отдельных предметов Зеленодольского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422545, РТ, Зеленодольский район, г. Зеленодольск, ул. Жукова, д. 9
Телефон: +7(843)713-42-99;+7(843)713-75-04
E-Mail: Shkola.16@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ №16 ЗМР РТ"
Руководитель: Сайфутдинов Рустам Равилевич
Год основания учреждения: 1996

Все школьные новости

“Театр яктылыкка, нурга илтә”

Опубликовано: 18.05.2012

Шактый мәктәпләр тирән эчтәлекле, кызыклы спектакльләр әзерләп килгәннәр иде. Безнең укучыларыбыз да Т.Миңнуллинның “Әниләр һәм бәбиләр” әсәрен сәхнәләштерделәр. Әйтергә кирәк: чыгышны тамашачылар һәм жюри  тирән алкышларга күмде. Күзләрендә яшҗ аралаш, алар, хозурланып, тамашаны карадылар. Мәктәбебезнең югары сыйныф укучыларын: Сәгъдиева Гөлинә (10 кл.), Шиһапова Алинә (10 кл.), Сафина Гүзәл (11 кл.),  Зарипова Айгөл (11 кл.), Гобәйдуллина Розалина (11 кл.), Булатова Алия (11 кл.), Гыймадиева Эльвина (11 кл.), тирән рәхмәтебезне белдерәбез. Укучылар төркеме III дәрәҗле дипломга лаек булды. Ә Сәгъдиева Гөлинә (10 кл.) – “Иң көчле дебют”,  Сафина Гүзәл (11 кл.) – “Иң яхшы хатын-кыз роле” номинацияләрендә иң –иңнәре буларак бүләкләнделәр.

Афәрин, кызлар.. Яшәсен әдәби әсәрне сәхнә тамашасы итүче булган кызларыбыз! Жюри бертавыштан шундый фикердә иде.

Гайсина С.И, тат.теле һәм әдәбиятты укыту