Адрес: 422528, РТ, Зеленодольский район, с. Бишня, ул. Школьная, д. 9
Телефон: +7(843)-716-46-17
E-Mail: Sbish.Zel@tatar.ru, schoolbishnya@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Бишнинская ООШ ЗМР РТ"
Руководитель: Сабирова Зульфия Мансуровна

Новости Бишнинской OOШ

Азбука дороги/ Юл әлифбасы

Опубликовано: 28.09.2024

Библиотекарь Агапова Г.Р. провела с младшими классами (2-4 классы) игру по ПДД "Азбука дороги". Целью было привлечение внимания школьников к изучению правил безопасного поведения на дороге в игровой форме. Ребята разделились на две команды, прошли 7 станции игры. Разгадывали ребусы про дорожные знаки, отвечали на вопросы, собирали пазлы. Болельщиками были ученики 1 класса, которые тоже помогли командам набрать баллы, разгадывая загадки. Был подведён итог, команды набрали одинаковое число баллов и выиграла дружба. Радует, что наши ученики хорошо знают правила дорожного движения.

Китапханәче Агапова г.р. кече сыйныфлар (2-4 сыйныфлар) белән юл хәрәкәте кагыйдәләре буенча "Юл әлифбасы"уены үткәрде. Максат укучыларның игътибарын юлда уен формасында куркынычсызлык кагыйдәләрен өйрәнүгә җәлеп итү иде. Балалар ике командага бүленеп, уенның 7 станциясен үттеләр. Юл билгеләре турында ребуслар чиштеләр, сорауларга җавап бирделәр, пазллар җыйдылар. Җанатарлар 1 класс укучылары иде, алар да командаларга табышмакларны чишеп баллар җыярга булыштылар. Нәтиҗә ясалды, командалар бертигез балл җыйды һәм дуслык җиңде. Укучыларыбызның юл йөрү кагыйдәләрен яхшы белүе сөендерә.