Адрес: 422524, с. Большие Яки, ул. Школьная, д. 1
Телефон: +7(843)-716-60-48
E-Mail: bolyaki@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Большеякинская ООШ ЗМР РТ"
Руководитель: Гатауллина Мадина Исмагиловна

Новости МБОУ "Большеякинская ООШ ЗМР РТ"

Мөһим нәрсәләр турында сөйләшү. Мин Җирне күрәм

Опубликовано: 08.04.2024

Бүген дәрестән тыш әңгәмәдә сыйныф җитәкчеләре Космосны өйрәнү галәм һәм Җир планетасындагы тормышның ничек барлыкка килүен аңларга ярдәм итүе турында сөйләделәр. Россия космос тармагы үсешендә лидер: беренче иярчен, беренче космонавт, беренче ачык космоска чыгу, беренче хатын-кыз космонавт. Космоска очу-космосны үзләштерүдә Ватаныбызның өстенлеген тәэмин иткән галимнәр, эшчеләр, космонавтларның зур коллективының зур хезмәте нәтиҗәсе. Авырлыксызлык шартларында космонавтлар катлаулы фәнни экспериментлар үткәрәләр, бу фәнгә яңа материаллар үзләштерүдә һәм яңа технологияләр булдыруда алга барырга мөмкинлек бирә.

Сегодня во внеурочной беседе классные руководители рассказали о том, что изучение космоса помогает понять, как возникла жизнь на планете Земля и на земле. Лидер в развитии российской космической отрасли: первый спутник, первый космонавт, первый выход в открытый космос, первая женщина-космонавт. Полет в космос-результат огромного труда большого коллектива ученых, рабочих, космонавтов, которые обеспечили приоритет отечественного освоения космоса. В условиях невесомости космонавты проводят сложные научные эксперименты, что позволяет науке продвигаться вперед в освоении новых материалов и создании новых технологий.