Адрес: 422522, РТ, Зеленодольский район, с. Айша, ул. Светлая, д. 1
Телефон: +7(843)-714-77-94
E-Mail: nmp_zmuk@bk.ru
Короткое название: МБОУ "Айшинская СОШ ЗМР РТ"
Руководитель: Зиатдинова Гульнур Раисовна
Год основания учреждения: 1910
У нас учатся: 419 учащихся, из них иностранных граждан-5

Новости Айшинской СОШ

26 нчы апрель – бөек Тукаебызның туган көне

Опубликовано: 26.04.2024

26 нчы апрель татар халкының бөек шагыйре Габдулла Тукайны искә  алу көне буларак билгеләп үтелә. Шушы уңайдан мәктәпләрдә төрле чаралар үткәрелә. Әйшә мәктәбендә  дә иртән үк укучыларны татар моңы каршы алды. Соңыннан чыгышлар залында «Тукай әсәрләре сәхнәдә» дип исемләнгән әдәби – музыкаль композиция  карау, шагыйрьнең әсәрләренә нигезләнеп иллюстрацияләр ясау, китапханәдә Габдулла Тукайның  яңа әсәрләре белән танышу кебек чаралар үткәрелде. Балалар бу чараларга бик теләп катнаштылар. Г.Тукай иҗатын тагын бер кат искә төшереп, белгәннәрне барлап, белмәгәннәрне белеп, бөек шагыйребезгә рәхмәтләр укып, туган телебезне тагын да тирәнрәк өйрәнеп, илебезнең чын патриотлары булып үсәргә сүз биреп таралыштык.

26 апреля - день рождения великого татарского поэта Габдуллы Тукая.

Сегодня в Айшинской школе провели мероприятие на тему «Сәхнәдә Тукай әсәрләре».  Мероприятие было организовано учителями родного (татарского) языка и литературы. Ученики рассказали стихотворения и спели песни поэта на родном языке. Во время мероприятие школьники поняли насколько важно сберечь свой родной язык. Дети получили массу положительных эмоций.