Адрес: 423961, Республика Татарстан,Ютазинский район,село Каракашлы, улица Сирина Батыршина, дом 36
Телефон: +7(855)-934-21-22
E-Mail: karakashschol@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Каракашлинская ООШ"
Руководитель: Шарафеева Зульфия Марсовна
Год основания учреждения: 1918
У нас учатся: 38 учащихся (иностранные граждане отсутствуют)/бездә 38 бала белем ала (чит ил гражданнары юк)
У нас учат: 11 педагогов /аларга 11 укытучы белем бирә

Доска объявлений/Белдерүләр тактасы

Хөрмәтле ата- аналар! 2021 нче елның 1 нче апреленнэн 2020 - 2021 нче уку елына 1 нче сыйныфка алуны сораган гаризалар кабул ителә башлый. Гаризаларны мәктәпкә килеп яки электрон формада бирергә мөмкин.

Ата-аналар игътибарына!

Нинди температура булганда мәктәптә дәресләр кичектерелә?

Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы нинди температура булганда мәктәптә дәресләр кичектереләчәген билгеләде.

- 23°С тан түбән булганда – авыл мәктәпләрендә башлангыч сыйныфлар өчен;

- 25°С тан түбән булганда – шәһәр мәктәпләрендә башлангыч сыйныфлар өчен;

- 25°С тан түбән булганда – авыл мәктәпләрендә укучы 5-9 сыйныфлар өчен;

- 27°С тан түбән булганда – шәһәр мәктәпләренең 5-9 сыйныфлары өчен;

- 30°С тан түбән булганда – авыл мәктәпләренең 10-11 сыйныф укучылары өчен;

- 32°С тан түбән булганда – шәһәр мәктәпләренең 10-11 сыйныф укучылары өчен дәресләр кичектереләчәк.

Шулай ук, ачык һавада физкультура дәресләре үткәрү өчен температура режимы билгеләнгән.

12 яшькәчә балалар өчен температура 9°С салкыннан түбән булмаганда, җилсез көндә; 5 м/с тизлектә җил, 6°С ка кадәр салкын булганда, 6-10 м/с тизлектә җил һәм 3°С ка кадәр салкын булганда урамда дәресләр алып бару мөмкин.

12-13 яшьлек балалар өчен җилсез 12°С салкын көндә, 5 м/с тизлектә җил, температура 8°С тан түбән булмаганда; 6-10 м/с тизлектә җил, температура 5°С тан түбән булмаганда.

14-15 яшьлек укучылар өчен 15°С ка кадәр салкын һәм җил булмаганда, 5 м/с тизлектә җил һәм 12°С ка кадәр салкын булганда, 6-10 м/с тизлектә җил, 8°С ка кадәр салкын булганда