Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №98 (татарско-русская)" Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. А.Еники, 23
Телефон: +7(843)-236-24-12
E-Mail: shkola98@yandex.ru; s98.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Школа №98"
Руководитель: Авзалова Айгуль Ильдаровна
Год основания учреждения: 1939
У нас учатся: 592 учащихся, из них иностранных граждан 22. Язык обучения - русский

Без булдырабыз!

Опубликовано: 23.03.2015

“ Беләге юан- берне егар, белеме бар-  меңне егар” дигән безнең борынгы бабаларыбыз. Әйе, чыннан да, белеме булган кеше бернинди киртәләргә дә бирешмичә, барлык сынауларны да уңышлы гына үтәчәк. Безнең укучыларыбыз да бик күп төрле конкурсларда, фестивальләрдә, олимпиадаларда катнашып, алдынгы урыннар  яулап   киләләр. Менә чираттагысы,  Рәсәй Федерациясе  һәм чит ил укучылары өчен үткәрелгән татар теленнән  халыкара дистанцион   олимпиада.  Бу олимпиадада  татар һәм рус төркемендә укучы балалар   катнашты. Һәр сыйныфның үз җиңүчесе билгеләнде. Алар югары нәтиҗәләргә ирешеп, җиңүче дипломына лаек булдылар. Менә алар: 1Б сыйныфының рус төркемендә укучы Сергеева Александра, Агасян Тигран, Дубровская Елизавета; 3Б сыйныфының рус төркемендә укучы Исаков Руслан, Симакова Анна, Федорова Анна, Марякина Анна; 4Б сыйныфының татар төркемендә  укучы  Әминова Камилә, Морозова Мәдинә, Хәсбиуллин Раил, Гаффарова Әдилә; 5А сыйныфының рус төркемендә укучы Максимова Ландыш, Нефедьев Никита, Яковлев Олег, Сафиуллин Илнур, Миннебаева Алия; 5Б сыйныфының татар төркемендә укучы Кашапов Әнвәр; 6Б сыйныфының рус төркемендә укучы Елина Ирина,  7Б сыйныфының  татар төркемендә укучы  Ибатуллин Эрик, Демидов Иван, Зарипов Раим, Шагидуллин Булат; 8А сыйныфының  рус төркемендә укучы  Броднева Анна, Саргсян Наре, Ракова Валерия, 9Б сыйныфында укучы Дачаева Малика, Мингазова Рената, Зяббарова Алина, Абдурахманов Эмиль Бахтияр углы. Әлеге укучыларны  олимпиадага әзерләүче татар теле һәм әдәбияты укытучылары  Касыймова  Гөлнур Наил кызы, Галиуллина Диләрә Әхмәдулла кызы, Рәхмәтуллина Алисә Радик кызы  рәхмәт хаты белән бүләкләнделәр. Калган укучыларга   сертификат  тапшырылды.

Әйе, без булдырабыз!