Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №98 (татарско-русская)" Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. А.Еники, 23
Телефон: +7(843)-236-24-12
E-Mail: shkola98@yandex.ru; s98.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Школа №98"
Руководитель: Авзалова Айгуль Ильдаровна
Год основания учреждения: 1939
У нас учатся: 592 учащихся, из них иностранных граждан 22. Язык обучения - русский

Мәктәбебез вакыйгалары!

Опубликовано: 06.03.2015

4 нче февраль көнне мәктәбебездә гуманитар фәннәр буенча атналыкның ябылу тантанасы үтте. Укучыларыбыз ирешкән уңышлары өчен грамоталар белән бүләкләнделәр.

2.            4 нче  февраль көнне 4Б сыйныф укучылары сыйныф җитәкчеләре Иванова Н. Е. белән берлектә Е.Баратынский  исемендәге музейда булдылар.

3.            6 нчы февраль көнне мәктәбебездә район күләмендә Ватанны саклаучылар көненә багышланган спорт ярышы үткәрелде.

4.            9 нчы февраль көнне 11А сыйныф укучысы Сафиуллина Аида район күләмендә үткәрелгән “Татар кызы” бәйгесендә катнашты.

5.            12 нче февраль көнне 7Б сыйныф укучылары Ибатуллин Эрик, Зарипов Раим, Шагидуллин Булат, Демидов Иван һәм 5Б сыйныф укучысы Айвазян Саро шәһәр күләмендә үткәрелүче “Нәрсә? Кайда? Кайчан?”дигән интеллектуаль бәйгедә катнашып, финалга чыктылар. Җитәкчеләре: Бикмуллин И.К.

6.            13-23 нче февраль  көннәрендә мәктәбебезнең “Форпост” командасы Пермьда үткәрелгән яшь патриотларның халыкара слетында катнаштылар. Медальләр, грамота һәм кубок  белән бүләкләнделәр. Алар үзләрен чын патриотлар итеп күрсәттеләр.

7.            14 нче февраль көнне Яңа Савин районының 7 нче гимназиясендә “Ломоносов укулары-2015” дигән шәһәр фәнни практик конференциясе  үткәрелде. Биология фәне буенча 8А сыйныф укучылары Абдыкадырова Ирода 2 урын, ә Егорова Настя 3 урын яуладылар. Җитәкчеләре: Сабирҗанова Г.Р.

8.            20 нче февраль көнне мәктәбебездә икенче ел рәттән үткәрелүче “Россия патриотлары үстерәбез” дигән конференция үткәрелде. Бу чарада мәктәп укучылары, укытучылар, МВД, МЧС  һәм ветераннар оешмасыннан вәкилләр, кунаклар катнашты.

9.            25 нче февраль көнне 7А сыйныф укучылары сыйныф җитәкчеләре белән берлектә Курчак театры каршындагы мәйданда үткәрелгән “Масленница» бәйрәмендә булдылар.