Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №98 (татарско-русская)" Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. А.Еники, 23
Телефон: +7(843)-236-24-12
E-Mail: shkola98@yandex.ru; s98.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Школа №98"
Руководитель: Авзалова Айгуль Ильдаровна
Год основания учреждения: 1939
У нас учатся: 592 учащихся, из них иностранных граждан 22. Язык обучения - русский

Патриотик хис тәрбияләүче әтием!

Опубликовано: 05.03.2015

Минемчә, патриотлык  ул киң мәгънәне аңлата. Патриотик хис белән тәрбияләнеп үсүче кеше үзенең туган илен, аның  табигатен, туган йортын, халкының тарихын, мәдәниятен ярата, туган иленә тугъры калып Ватаныбызны саклауга  үзеннән өлеш кертә. Шундый кешеләрнең берсе-  минем  әтием, Зарипов Рим Фатхлислам улы. Ул армиядә  хезмәт иткән. Бресттан алып Хабаровск шәһәренә кадәрге аралыкта поездларны саклап, бер җирдән икенче җиргә күченеп йөргән.  Үз хезмәтен җиренә җиткереп үтәгән.

Бүгенге көндә әтием  “ГАИ” да инспектор булып эшли. Ул халкыбызның  юлда йөрү куркынычсызлыгын тәэмин итә. Эшен бик яратып башкара. Мин әтиемне яратам һәм һәр елны Ватанны саклаучылар көне белән тәбрик итәм. Аңа сәламәтлек, уңышлар телим!

Зарипов Раим

7Б сыйныф укучысы

Укытучысы: югары категорияле

татар теле һәм әдәбияты укытучысы