Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №98 (татарско-русская)" Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. А.Еники, 23
Телефон: +7(843)-236-24-12
E-Mail: shkola98@yandex.ru; s98.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Школа №98"
Руководитель: Авзалова Айгуль Ильдаровна
Год основания учреждения: 1939
У нас учатся: 592 учащихся, из них иностранных граждан 22. Язык обучения - русский

Патриотик хис белән тәрбияләнеп үскән укытучыларыбыз!

Опубликовано: 04.03.2015

1.            Җамалтдинов Азит Талип улының әтисе Талип Абзал улы  Архангельск өлкәсе Плесед бистәсендә ракета гаскәрендә хезмәт иткән. Армия хезмәтеннән соң ул үзенең тормышын хәрби хезмәт белән бәйләгән.  Бүгенгесе көндә менә инде 27 ел Ватаныбызга тугъры хезмәт итә. Россиядә ул булмаган шәһәрләр калмагандыр.

2.            Хуҗагалеев Альберт Илдар улының әтисе Илдар Мирзагаян улы Дрезден шәһәрендә танк гаскәрендә 2 ел хезмәт иткән.

3.            Бикмуллин Инсаф Кәбир улының әтисе Кәбир Хәбир улы Мурманск шәһәрендә  стройбатта  2 ел хезмәт иткән.

4.            Худякова Ольга Сергей кызының әтисе Барбашов Сергей Павел улы 1941-1945 еллар аралыгында Бөек Ватан сугышында катнашкан. Сугыштан соң Казанда  колониядә хәрби хезмәтен дәвам иткән.

5.            Чинаева Зәйтүнә Гатаулла кызының әтисе Вәлиев Гатаулла Вәли улы 1941-1944 нче елларда Бөек Ватан сугышында катнаша. Курск дугасы, Ржев шәһәрендә була. Кавалер, сугыш вакытында “Кызыл йолдыз” ордены белән бүләкләнә. 1944 нче елда яраланып, уң кулсыз кала, туган илгә кайта. Бөек Ватан сугышы ордены белән бүләкләнә.

6.            Вәлиева Энҗе Мәүлет кызының әтисе  Мәүлет Вәли улы Мурманск өлкәсенең Кольск ярымутравында  2 ел хезмәт иткән.

7.            Касыймова Гөлнур Наил кызының әтисе Гыйльметдинов Наил

Гыйльметдин улы Мәскәүдә ракета гәскәрендә 3 ел хезмәт  иткән.

8.            Галиуллина Диләрә Әхмәдулла кызының әтисе Хәбибуллин Әхмәдулла Хәбибулла улы Украинада ракета  гаскәрендә 3 ел хезмәт иткән.

9.            Бастракова Ирина Владимир кызының әтисе Владимир Александр улы Украинада хезмәт иткән.

10.          Адылова Дилбәр Әбрик кызының әтисе Зөбәйдуллин Әбрик Гәрәй улы Венгриядә танк гаскәрендә хезмәт иткән.

11.          Шугина Регина Михаил кызының әтисе Плеханов Михаил Григорий улы Саратовта ракета гаскәрендә 4 ел хезмәт иткән, взвод командиры булган.

12.          Хөрмәтуллина Алисә Радик кызының әтисе Гыйниятов Радик Илдүс улы Оренбург өлкәсе Тоцкий шәһәрендә ракета гаскәрендә  2 ел хезмәт иткән.

13.          Хәмидуллина Рүзилә Тахир кызының әтисе Әхмәдуллин Тахир Равил улы Свердловск өлкәсе, Сосьва бистәсендә ВВ гаскәрендә 2 ел хезмәт иткән.

Касыймова Гөлнур Наил кызы

югары категорияле татар теле һәм әдәбия ты укытучысы