Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №98 (татарско-русская)" Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. А.Еники, 23
Телефон: +7(843)-236-24-12
E-Mail: shkola98@yandex.ru; s98.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Школа №98"
Руководитель: Авзалова Айгуль Ильдаровна
Год основания учреждения: 1939
У нас учатся: 592 учащихся, из них иностранных граждан 22. Язык обучения - русский

Мәктәбебез вакыйгалары!

Опубликовано: 09.02.2015

Сагынып көтеп алган кышкы каникуллар артта калды. Яңа елның беренче ае- гыйнвар ае башланды.  Кышкы ялларда күп көч җыеп укучыларыбыз яраткан мәктәбебезгә килделәр,  укуда һәм сыйныфтан тыш чараларда актив катнаштылар. Мәсәлән:

1. 13 нче гыйнвар көнне 5Б һәм 6Б сыйныф укучылары Иске татар бистәсендә  иске Яңа елны каршы алу бәйрәменә бардылар.

2. 20 нче гыйнвардан гуманитар фәннәр  буенча атналык башланып китте.

3. 21 нче гыйнварда  5-7 сыйныфлар арасында инглиз теле буенча “Брейн- ринг” уены    үткәрелде.

4. 22 нче гыйнвар көнне тарих фәне буенча 9-10 сыйныфлар арасында дебатлар уздырыды.

5. 22 нче гыйнвар көнне экология  буенча үткәрелгән район конкурсында мәктәбебез укучылары беренче урынны яуладылар.

6. 28 нче гыйвар көнне  инглиз телендә җырлаучылар арасында конкурс булып үтте.

7. 29 нчы гыйнвар көнне  мәктәбебездә язучы Николай Степанович  Спирчагов белән җылы очрашу булды. Ул укучыларга үзенең шигырьләрен укыды, җырлады.

8. 30 нчы гыйнвар көнне безнең укучыларыбыздан торган  агитбригада шәһәр күләмендә үткәрелгән экологик конкурста икенче урынны алды.

9.  31 нче гыйнвар көнне 5-7 сыйныфлар арасында тарих фәне буенча “Брейн-ринг” ярышы .үткәрелде. Бу конкурста 7А сыйныф укучылары- беренче, 7Б укучылары- икенче, 6Б сыйныф укучылары өченче урынны яуладылар.

10.  Гуманитар фәннәр атналыгы бик тыгыз һәм күңелле үтте. Укучылар конкурсларда  бик теләп  катнаштылар. Һәр сыйныф җиңүгә лаек.