Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №98 (татарско-русская)" Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. А.Еники, 23
Телефон: +7(843)-236-24-12
E-Mail: shkola98@yandex.ru; s98.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Школа №98"
Руководитель: Авзалова Айгуль Ильдаровна
Год основания учреждения: 1939
У нас учатся: 592 учащихся, из них иностранных граждан 22. Язык обучения - русский

Сәламәт тәндә - сәламәт акыл!

Опубликовано: 27.11.2014

Сәламәт булу өчен дөрес тукланырга кирәк:

1) көнгә дүрт тапкыр бер үк сәгатьләрдә ашарга;

2) коры – сары ашамаска;

3) ”Тамак  ялгау” белән мавыкмаска;

4) ашаганда башка эшләр белән  шөгыльләнмәскә, укымаска, телевизор карамаска кирәк.

Әлеге гамәлләр аркасында  ризык начар эшкәртелә.

Салкын саф һавада  чаңгы шуу сәламәтлекне ныгыта, чыныктыра,

чыдамлылыкны, көчне, җитезлекне арттыра.

Хәрәтәттә - бәрәкәт, ди, халкыбыз. Шуңа күрә, гел хәрәкәтләнеп яшәргә кирәк. Зарядка ясау да бик файдалы. Ул сәламәтлекне ныгыта, организмны чыныктыра. Ә иң мөһиме – көн буена  күтәренке күңел белән йөрергә, тырышып эшләргә һәм ихтыяр көчен ныгытырга ярдәм итә.

Сәламәтлек- зур байлык икәнен беркайчан да онытма!

Шәһидуллин Булат 7Б сыйныф  укучысы