Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №98 (татарско-русская)" Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. А.Еники, 23
Телефон: +7(843)-236-24-12
E-Mail: shkola98@yandex.ru; s98.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Школа №98"
Руководитель: Авзалова Айгуль Ильдаровна
Год основания учреждения: 1939
У нас учатся: 592 учащихся, из них иностранных граждан 22. Язык обучения - русский

“Толерантлык дәресләре”!

Опубликовано: 28.10.2014

23нче октябрьдә  Халыклар дуслыгы йортында “Толерантлык дәресләре” узды.

Биредә Казан шәһәренең Вахитов районы мәктәпләренең 7 сыйныф укучылары җыелган иде.

Кичә экскурсиядән  башланып китте. Экскурсиядән соң концерт  номерлары күрсәтелде. Ә аннан соң “Кар бөртеге”тарихы мюзиклы башланды.  Толерантлык мәсьәләсе балаларга кар бөртеге тормышы мисалында аңлатылды

Әлеге проект хәзерге замандагы мөһим мәсьәләләрне күтәрә. Бүген агрессия, сабырсызлык, усаллык гадәти күренешкә әйләнде. Безгә җәмгыятьне башка милләтләргә карата түземсезлек (интолерантлык) турында уйланырга чакырырга кирәк, чөнки без күпмилләтле илдә яшибез, укучы-студентлар да күпмилләтле уку йортларында белем ала. Без барыбыз да төрле, әмма бертигез. Дөньяның бай мәдәниятен дөрес аңларга һәм хөрмәт итәргә кирәк. Шул сәбәпле, "Толерантлык дәресләре" яхшылык, зыялылык һәм дуслыкка өнди.  Укучыларга “Толерантлык дәресләре” бик ошады.

Диләрә Галиуллина

7А сыйныф җитәкчесе.