Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №98 (татарско-русская)" Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. А.Еники, 23
Телефон: +7(843)-236-24-12
E-Mail: shkola98@yandex.ru; s98.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Школа №98"
Руководитель: Авзалова Айгуль Ильдаровна
Год основания учреждения: 1939
У нас учатся: 592 учащихся, из них иностранных граждан 22. Язык обучения - русский

Китапханәдә очрашу!

Опубликовано: 20.03.2014

18 нче март көнне 6Б сыйныфы укучылары сыйныф җитәкчеләре Касыймова Гөлнур Наил кызы  һәм китапханә мөдире Әлфия апа белән берлектә Вишневский урамында урнашкан  Үзәк китапханәгә бардылар. Алар анда “Пушкин Казанда” һәм “Төрле милләт вәкилләренең киемнәре һәм көнкүреш әйберләре” дигән темага үткәрелгән кичәдә катнаштылар. Кичәнең беренче өлешендә укучылар  Пушкинның Казанга 3 көнгә килеп, кемнәр белән очрашуын, нинди кичәләрдә катнашуын  һәм якын дусларының кем булуы турында белделәр. Ә икенче өлешендә төрле милләт вәкилләренең киемнәре,көнкүреш әйберләре, аларны ничек куллану  белән таныштылар. Кичә укучыларга бик ошады. Алар түземсезлек белән яңадан очрашуны көтеп калдылар.