Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №98 (татарско-русская)" Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. А.Еники, 23
Телефон: +7(843)-236-24-12
E-Mail: shkola98@yandex.ru; s98.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Школа №98"
Руководитель: Авзалова Айгуль Ильдаровна
Год основания учреждения: 1939
У нас учатся: 592 учащихся, из них иностранных граждан 22. Язык обучения - русский

"Татар кызы-2014"

Опубликовано: 19.03.2014

Финал визитка белән башланып китте. Кызлар татар халкының харихы, мәдәнияте турында сөйләделәр.Чыгышлар матур һәм театральләштерелгән иде.

II нче өлештә видеоролик аша кызларга бирелгән сорауларга җаваплар тыңланды. Һәр кызның җавабы бик эчтәлекле һәм тулы булды.

Аннан соң кызлар Г.Кутуй,  Г. Ибраһимов, Ш. Хусаинова әсәрләре буенча өзекләр башкардылар. Үзләренең чыгышларында төрле хатын-кыз образларын күрсәттеләр. Кайбер чыгышлар бик эмоциональ иде, күпләрнең күзләренә яшьләр дә килде.

Алга таба “Хуҗабикә” дип аталган конкурс булды. Кызлар үзләрен чын хуҗабикә икәннәрен  исбатладылар.

V нче өлештә кызлар үзләренең иҗади чыгышларын күрсәттеләр. Берсе җырласа, икенчесе биеде, берсенең дә чыгышы икенчесен кабатламады.

Татар биюеннән тыш, кызлар кырым татарлары биюен, башкорт, калмык һәм төрек биюләрен биеделәр.

Шәһәр күләмендә уздырылган “Татар кызы -2014” конкурсында  I нче урынга лаек булган Чулпан Фаттахованы чын күңелдән котлыйбыз. Афәрин, Чулпан!