Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №98 (татарско-русская)" Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. А.Еники, 23
Телефон: +7(843)-236-24-12
E-Mail: shkola98@yandex.ru; s98.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Школа №98"
Руководитель: Авзалова Айгуль Ильдаровна
Год основания учреждения: 1939
У нас учатся: 592 учащихся, из них иностранных граждан 22. Язык обучения - русский

Котлыйбыз!

Опубликовано: 17.03.2021

Булганнан бар да була, – ди татар халкы. Әйе, чыннан да, безнең укучыларыбыз бик өлгер һәм алар барысын да булдыралар.
Ел саен район һәм шәһәр күләмендә «Казан сандугачы» дигән конкурс үткәрелә. Бу конкурста безнең укучыларыбыз һәрдаим җиңүләр яулап килә. Мәсәлән, «Казан сандугачы» конкурсының район күләмендә 11А сыйныф укучысы Хәсәнов Булат 2 нче дәрәҗә лауреат (җитәкчеләре: Касыймова Г.Н., Игтисамова Л.И), 8А сыйныф укучысы Арсланова Ясминә 3 нче дәрәҗә лауреат (җитәкчеләре: Касыймова Г.Н., Саматова Р.М.) , 8Б сыйныф укучысы Миңнуллина Адилә 1 нче дәрәҗә дипломант (җитәкчесе: Аскарова Э.Р.) булдылар. Шәһәр күләмендә Хәсәнов Булат шулай ук 2 нче дәрәҗә лауреат, ә Арсланова Ясминә 1 нче дәрәҗә дипломант дигән диплом белән бүләкләнделәр. Афәрин! Котлыйбыз! Киләчәктә дә яңадан-яңа үрләр теләп калабыз! Мәктәбебезнең шундый тырыш, булдыклы егет-кызлары белән без горурланабыз!