Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №98 (татарско-русская)" Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. А.Еники, 23
Телефон: +7(843)-236-24-12
E-Mail: shkola98@yandex.ru; s98.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Школа №98"
Руководитель: Авзалова Айгуль Ильдаровна
Год основания учреждения: 1939
У нас учатся: 592 учащихся, из них иностранных граждан 22. Язык обучения - русский

Күңелле кичә!

Опубликовано: 30.11.2018

28 нче ноябрь  көнне мәктәбебезнең 6Б сыйныф укучылары сыйныф җитәкчеләре  Касыймова Гөлнур Наил кызы белән берлектә  Вишневский урамында урнашкан  Үзәк китапханәгә “Борынгы пирамида табышмаклары” дигән кичәгә бардылар. Кичәне алып баручы Закирова Гүзәл Ринат кызы  укучыларга борынгы Египетның мәдәнияте һәм тарихы турында сөйләде, кызыклы мәгълүматлар белән таныштырды. Сыйныфны ике командага бүлеп, викторина үткәрде. Капитаннар ярышы да бик үзенчәлекле булды. Укучылар сорауларга бик төгәл һәм тулы  итеп җавап бирделәр. Кичә укучыларга бик ошады. Ахырдан укучыларга җиңү грамотасы тапшырылды.