Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №98 (татарско-русская)" Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. А.Еники, 23
Телефон: +7(843)-236-24-12
E-Mail: shkola98@yandex.ru; s98.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Школа №98"
Руководитель: Авзалова Айгуль Ильдаровна
Год основания учреждения: 1939
У нас учатся: 592 учащихся, из них иностранных граждан 22. Язык обучения - русский

Стажировка!

Опубликовано: 12.10.2017

Мәктәбебез кунаклары югары категорияле татар теле һәм әдәбияты укытучысы Гарифуллина Роза Мирсадыр кызының "Алтын көз", шулай ук татар теле һәм әдәбияты укытучылары  Шакирова Миләүшә Гәрәфетдин кызының "Татар халык авыз иҗаты",  ә Гәрәфетдинова Чулпан Фазыл кызының "Тамчы-шоу" дигән дәрестән тыш чараларын карадылар. Югары категорияле татар теле һәм әдәбияты укытучысы, методик берләшмә җитәкчесе Касыймова Гөлнур Наил кызының " Укучыларның  дәрестән тыш эшчәнлеген оештыруда " Каләм тибрәтүчеләр" гәҗитенең роле" дигән  чыгышын тыңлап үттеләр. Кунакларыбыз мәктәбебезнең физик тәрбия укытучысы, "Укытучы елы-2017" шәһәр конкурсы лауреаты Сабирҗанов Рөстәм Нәгыйм улының "Сәламәт булу әйбәт" дип исемләнгән мастер-классын карадылар, үзләре дә анда катнаштылар.

Көндезге  аштан соң   килгән кунакларыбыз бик матур концерт карадылар. Үзләренең шушы стажировкадан алган хис-кичерешләре белән уртаклаштылар.  Стажировканың җитәкчесе   филология фәннәре кандидаты, доцент Мотыйгуллина Әлфия Рухул кызының безнең укытучыларыбызның дәрестән тыш эшчәнлекләрен һәм чыгышларын мактап сөйләүләре –аларга тагын да көч-куәт өстәде, үз-үзләренә ышанычын арттырды. Ул: “Менә шушы өч укытучы -Гөлнур Наил кызы, Миләүшә Гәрәфетдин кызы, Чулпан Фазыл кызы белән мин бүген бик горурланып утырдым, чөнки алар минем укучыларым, киләчәктә аларга тагын да югары үрләргә менүләрен телим”,-диде.

Республика күләмендә оештырылган бу стажировкадан мәктәп җитәкчелеге, барлык килгән кунаклар һәм чыгыш ясаучы укытучыларыбыз бик канәгать калдылар.

Югары категорияле татар теле һәм әдәбияты укытучысы Касыймова Гөлнур Наил кызы