Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №98 (татарско-русская)" Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. А.Еники, 23
Телефон: +7(843)-236-24-12
E-Mail: shkola98@yandex.ru; s98.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Школа №98"
Руководитель: Авзалова Айгуль Ильдаровна
Год основания учреждения: 1939
У нас учатся: 592 учащихся, из них иностранных граждан 22. Язык обучения - русский

V халыкара олимпиадасы!

Опубликовано: 24.04.2017

18-21 нче апрель көннәрендә мәркәзебез Казанда  Татар теле һәм әдәбиятыннан V халыкара олимпиада үткәрелде.  Әлеге чара 2012 нче елдан башлап үткәрелә. Ул бөтен Җир шарында сибелеп яшәүче милләттәшләребезне бер-берсенә якынайта, берләштерә. Бу юлы да дөньяның төрле илләрендә, илебезнең төрле төбәкләрендә, республикабыз районнарында яшәүче 500 укучы һәм студент республикабызга җыелды.

Беренче мәртәбә әлеге олимпиадада катнашу мөмкинлеге безнең мәктәп укчыларына да тәтеде. 9 нчы сыйныф укучылары Тамазян Лилит һәм Дачаева Милана рус телле укучылар арасында көчләрен сынаштылар. Кызлар барлык биремнәрне дә уңышлы башкарып, диплом белән бүләкләнделәр.

Әлеге укучыларга һәм аларны әзерләгән татар теле һәм әдәбияты укытучысы Вәлиева Энҗе Мәүлит кызына рәхмәтебезне белдерәбез, алга таба да уңышлар теләп калабыз!