Адрес: 422579, с. Татарское Бурнашево, ул. Школьная, д. 7
Телефон: +7(843)-793-62-14
E-Mail: 1511000003@tatar.mail.ru, tat.bur@mail.ru
Короткое название: МБОУ"Тат.Бурнашевская СОШ"
Руководитель: Бочков Сергей Михайлович

Новости школы

«Разговоры о важном» От «А» до «Я». 450 лет «Азбуке» Ивана Федорова. "Мөһим нәрсәләр турында сөйләшүләр" "А" дан "Я" га кадәр. Иван Федоровның "Әлифбасына" 450 яшь.

Опубликовано: 09.01.2024

9 января  в МБОУ «Татарско-Бурнашевская СОШ»  очередная беседа цикла «Разговоры о важном» была посвящена теме «От «А» до «Я». 450 лет «Азбуке» Ивана Федорова». Цель занятия: формирование общероссийской гражданской идентичности, патриотизма, чувства гордости за родную страну, за деятельность выдающихся соотечественников, формирование представления у обучающихся о значимости издания первой печатной азбуки Ивана Федорова – учебного пособия по обучению грамоте.

9 гыйнварда «Татар Борнашы урта мәктәбе» МББУендә «Мөһим нәрсәләр турында сөйләшүләр» циклының чираттагы әңгәмәсе «А»дан «Я»га кадәр» темасына багышланган иде. Иван Федоровның "Азбукасына" 450 яшь. Дәреснең максаты: гомумроссия гражданлык тәңгәллеген, ватанпәрвәрлеген, туган ил өчен горурлык хисен формалаштыру, атаклы ватандашлар эшчәнлеге өчен, укучыларда уку әсбапларын укыту буенча уку ярдәмлеген - Иван Федоровның беренче басма әлифбасын бастыруның әһәмияте турында күзаллау формалаштыру.