Телефон: +7(843)-792-15-12
E-Mail: 1502000003@tatar.ru; v-uslon.school@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Верхнеуслонская СОШ"
Руководитель: Борисова Ирина Васильевна
У нас учатся: 345 обучающийся

Новости МБОУ "Верхнеуслонской средней школы"

Неделя начальных классов

Опубликовано: 22.11.2013

18 ноябрьдән 23 ноябрьгә кадәр башлангыч класс укучыларының атналыгы үтә. Атналык кысаларында башлангыч сыйныф укытучылары ачык дәресләр бирделәр.Укытучыларның төп бурычлары дәресләрдә Сингапур методикасын,интрактив тактаны һәм ЦОР дан файдалану. 1 сыйныф укучылары үзләренең группада эшли белүләре, фикер йөртә белүләре,шулай ук үзләренең актерлык сәләтләре белән кунакларны шак катырдылар. Озынайтылган көн группасы тәрбиячесе Черменская Е.В. күрсәткән "Юл билгеләре маҗаралары" дигән класстан тыш чара бик кызыклы һәм методик яктан бөтен таләпләргә туры килә иде. Укытучылар Кудряшова А.Х., Ракова С.Н. 3А ,3Б классларында математика дәресе күрсәттеләр. Группаларда эшләү, нәтиҗә чыгару, мөстәкыйль алгоритм чыгару, план буенча эшләү һәм үз эшләренә төзәтмәләр кертә белүләрен күрсәттеләр. 1класс укучылары класс җитәкчеләре Войтко Л.Л, белән бергә яңа тема :мәсьәләнең шарты, чишелеше, җавабын өйрәнделәр. Укучыларга бигрәк тә мисалларны интрактив такта  ярдәме белән эшләү ошады. Мәктәпнең администрациясе үткәрелгән дәресләрнең югары дәрәҗәдә үтүен билгеләп үтте.  Зур эш башкарган коллегаларга рәхмәт!