Телефон: +7(843)-792-15-12
E-Mail: 1502000003@tatar.ru; v-uslon.school@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Верхнеуслонская СОШ"
Руководитель: Борисова Ирина Васильевна
У нас учатся: 345 обучающийся

Новости МБОУ "Верхнеуслонской средней школы"

Опубликовано: 01.10.2013

1 нче октябрь көнне Югары Ослан мәктәбендә "Өлкәннәр көне "нең ничек барлыкка килүе турында әңгәмәләр үтте. Класс җитәкчеләре укучыларга өлкәннәр көненең 1990нчы елның 14 декабрендә ООНның Генераль Ассамблеясы тарафыннан кабул ителүе турында сөйләделәр. Өлкәннәр көне һәр елны 1991елның 1 октябреннән бирле үткәрелә. Бу бәйрәм ХХ васырда барлыкка килде. Бу бәйрәмнең максаты - яшьләрне олылар проблемаларына игътибар итү. Башлангыч сыйныф укучылар ы бу бәйрәмгә аеруча кызыксынып әзерләнделәр. Бер атна алда мәктәптә "Балалар кулыннан бер кисәк җылылык" дигән акция үтте. Алар өлкәннәргә открыткалар, сувенирлар әзерләделәр. Укучы волонтерлар 1 нче октябрь көне сугыш ветераннарының һәм укытучы ветераннарның өйләрендә булдылар. Аларга бүләкләр һәм 5нче октябрьдә булачак концертка чакырдылар. Ветераннар укучыларга бик рәхмәтле булдылар. Укучылар да бик шатландылар, чөнки алар бу көнне аз гына булса да өлкәннәргә шатлык өләштеләр.