Телефон: +7(843)-792-15-12
E-Mail: 1502000003@tatar.ru; v-uslon.school@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Верхнеуслонская СОШ"
Руководитель: Борисова Ирина Васильевна
У нас учатся: 345 обучающийся

Новости МБОУ "Верхнеуслонской средней школы"

Защита проектов

Опубликовано: 02.02.2013

70  лет  назад, 2 февраля 1943 года  закончилась Сталинградская  битва. В память этого  события, 2 февраля  в  МБОУ  «Верхнеуслонская СОШ»  состоялась  защита проектов, посвященных  Сталинградской битве. Оценивало  работу  участников  жюри  в  составе Закировой Г.Р., Борисовой И.В.  – заместителей  директора  по  информатизации  и  по  учебно-воспитательной  работе.

70 ел эле 1943 нче елның 2 нче февралендә  Сталинград сугышы тәмамланды. Югары Ослан мәктәбендә 2 нче февраль көнне бу истәлеккә багышланган проектлар яклау чарасы үтте.Эш нәтиҗәләрен жюри әгъзалары Закирова Г.Р. , Борисова И. В. бәяләделәр. Катнашучылар арасында иң кечкенәсе - 2 “А” сыйныф укучысы Кадырова Рената булды.Ул үз проектын “Сталинград сугышы” дип атаган. Чара нәтиҗәләре буенча Кадырова Рената “Фәнгә беренче адымнар”ы номинациясендә җиңүче булды. 10 нчы сыйныф укучылары Салихова В. һәм Романова Е.  сугышта катнашучы  В.И.Чуйков мемуарларыннан торган проект әзерләделәр. Аларның проектына “Укытучыга ярдәм” номинациясе исеме бирелде. Иң яхшы проект 10 нчы сыйныф укучылары Алексеева В., Мартьянова Е. проектлары булды. “Иң яхшы проблеманы чишү” номинациясендә 11 нче сыйныф укучысы проекты җиңде. Күп укучылар беренче тапкыр чыгыш ясадылар. Аларның уку эшчәнлегендә бу бик уңышлы булыр дип ышанасы килә.