Адрес: 422582, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, с. Русское Макулово, ул. Центральная, д. 105
Телефон: +7(843)-793-42-44
E-Mail: 1513007413@edu.tatar.ru, makulsckool@mail.ru
Короткое название: МБОУ «Макуловская СОШ им. А. П. Исаева»
Руководитель: Тимиряева Любовь Александровна

Все школьные новости/Мәктәп яңалыклары

“Туган телем-бөек телем”

Опубликовано: 20.02.2013

19нчы февраль көнне Галимова Зөлфирә Али кызы “Туган телем-бөек телем”дигән әдәби кичә үткәрде.

Бу кичәдә 5нче,7нче һәм 9нчы сыйныф татар укучылары катнашты. Татар теле бүлмәсе тел турындагы мәкальләр һәм стенгазета белән җиһазланган иде.Алып баручылар:Алия Х. Һәм Артур М. укучыларны ЮНЕСКО тарафыннан 21нче февраль 2000нче елдан башлап Халыкара туган тел көне дип игълан ителгәне һәм К.Мацуураның”Ана теле бер булыр”дигән мөрәҗәгате белән таныштырдылар.

Тел турында табышмаклар әйттеләр һәм 7нче, 9нчы сыйныф укучылары “Туган тел”, “Татар теле” турында шигырьләр сөйләделәр.

Габдулла Тукайның “Туган тел” җырын И.Шакиров башкаруында гимн буларак тыңланды. Кичә З.Минхаҗеваның”Туган тел”җыры белән тәмамланды.

Источник: Школа