• Детские сады

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Ямашурминский детский сад «Йолдыз» Высокогорского муниципального района Республики Татарстан» "Татарстан Республикасы Биектау муниципаль районының "Ямаширмә "Йолдыз" балалар бакчасы" мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениесе.

Адрес: 422735, Республика Татарстан, Высокогорский район, с. Ямашурма, ул. Советская д.2 а
Телефон: +7(843)-653-29-67
E-Mail: yoldyz.yamash@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Ямашурминский детский сад "Йолдыз"
Руководитель: Гимадиева Лейля Мансуровна
Год основания учреждения: 1969
У нас учатся: 84 воспитанника из них: воспитанники инвалиды - 0, воспитанники являющиеся иностранными гражданами - 0
У нас учат: 8 педагогов, язык обучения - татарский

Безнен яналыклар

8 март – Әниемнең бәйрәме.

Опубликовано: 04.03.2022

Әни, ана-бары тик өч хәрефтән генә торган сүзләр.Үзләрендә күпме наз, йөрәк җылысы, саф мәхәббәт саклыйлар. Әлеге сүзләрне әйткән саен күңел йомшара, ишеткән саен дөнья ямьләнә. Әни бит ул җир йөзендә һәркемнең дә иң якын, иң кадерле кешесе.
Бүген без уртанчылар төркеме белән бик матур "8 март-әниемнең бәйрәме" дип исемләнгән бәйрәм үткәрдек. Әниләр белән бергәләшеп күңелле уеннар уйнадык. Балалар әниләребезне котлап бәйрәм җырлары җырлап, күңелле биюләр биеп, матур шигырьләрен сөйләделәр. Бәйрәмебез ахырында әниләребезгә бәйрәм бүләкләрен бүләк итеп, аларның күңелләрен тагын да шатландырдырып җибәрделәр.Киләчәктә илләребез тыныч булсын да, һәр әни балаларыннан бары игелекләр генә күреп, аларның уңышларына сөенеп яшәсен иде.
    Хөрмәтле әниләребез, дәү әниләребез, әбиләребез- иң якын кадерле кешеләребез. Сезне чын күңелдән якынлашып килүче "8 март - Халыкара хатын-кызлар" көне белән котлыйбыз.Шушы гаҗәеп гүзәл бәйрәм көнендәге елмайган кояштай һәрвакыт балкып яшәгез.

С 8 Марта поздравляю!
Мамочку я обнимаю.
Ей подарок подарю,
Ее сильно я люблю.

Сегодня мы с средней группой  провели замечательный праздник "8 Марта-праздник моей мамы". Вместе с мамами мы играли в веселые игры. Дети поздравляли своих мам, пели праздничные песни, танцевали веселые танцы, рассказывали красивые стихи. В конце праздника  дети подарили мамам  праздничные открытки, которые еще больше радовали их сердца. Пусть в будущем наша страна будет спокойной, пусть каждая мама видит в своих детях только добро и радуется их успехам.