• Детские сады

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Ямашурминский детский сад «Йолдыз» Высокогорского муниципального района Республики Татарстан» "Татарстан Республикасы Биектау муниципаль районының "Ямаширмә "Йолдыз" балалар бакчасы" мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениесе.

Адрес: 422735, Республика Татарстан, Высокогорский район, с. Ямашурма, ул. Советская д.2 а
Телефон: +7(843)-653-29-67
E-Mail: yoldyz.yamash@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Ямашурминский детский сад "Йолдыз"
Руководитель: Гимадиева Лейля Мансуровна
Год основания учреждения: 1969
У нас учатся: 84 воспитанника из них: воспитанники инвалиды - 0, воспитанники являющиеся иностранными гражданами - 0
У нас учат: 8 педагогов, язык обучения - татарский

Безнен яналыклар

“Кунак каршылыйбыз” / “Встречаем гостей”

Опубликовано: 02.10.2020

Балаларны өлкәннәр көне белән таныштыру, өлкәннәргә карата хөрмәт, ихтирам хисе тәрбияләү, савыт-сабаның аерым предметлары, аларның кулланылышы турында белемнәренә төгәллек кертү, тәрбияче белән бергә кыска хикәя төзергә өйрәнүне дәвам итү, балаларны әңгәмәгә тарту, балаларның игътибарын, аңга алуларын үстерү, тәрбияче биргән сорауны ишетү, аңлау һәм аңлаешлы итеп җавап бирүләренә ирешү, балаларда сөйләм этикетына нигез салу (исәнләшү, танышу, саубуллашу), савыт-сабага сакчыл караш тәрбияләү һәм дару үләннәре белән танышуны дәвам итү максатыннан кечкенәләр катнаш төркемендә 1 нче октябрь көнне “Кунак каршылыйбыз” диеп исемләнгән “Туган телдә сөйләшәбез” укыту-методик комплекты буенча ачык эшчәнлек күрсәтелде. Балалар янына кунакка балалар бакчасының өлкән эшчеләре килде. Эшчәнлек бармак уены, “Бу нинди дару үләне?”, “Бу нәрсә? Нинди төстә?” дидактик уеннары белән бәйләнешле һәм кызыклы алып барылды.

С целью ознакомления детей с Днем пожилых людей, воспитания уважения к старшим, уточнения знаний об отдельных предметах посуды, их использовании, продолжения обучения вместе с воспитателем составления короткого рассказа, привлечения детей к беседам, развития внимания детей, закладывания у детей основ речевого этикета (здороваться, знакомство, прощание) 1 октября дети младшей разновозрастной группы встретили гостей - работников старшего поколения. Дети показали образовательную деятельность по УМК “Туган телдә сөйләшәбез” - “Кунак каршылыйбыз”. Деятельность сопровождалась пальчиковыми и дидактическими играми. Дети так же познакомились с лекарственными растениями и их использованием